1. Na czym polega gra?
 2. W Fantasy Top Football zakładasz wirtualną drużynę, do której wybierasz prawdziwych piłkarzy. W zależności od tego, jak ci piłkarze zagrają w rzeczywistych meczach, będą zdobywać punkty dla Twojej drużyny. Cała zabawa polega na tym, żeby do składu wybierać tych zawodników, którzy w kolejnych spotkaniach zagrają najlepiej. Jeśli znasz się na piłce nożnej, wykorzystaj swoją wiedzę, zapisz się do gry, zostań najlepszym managerem i zdobądź nagrody!

  Powrót do góry!

 3. Jak wygląda rozgrywka?
 4. Gdy już założysz drużynę, w każdej kolejce kompletujesz skład (w ramach wirtualnego budżetu 100.0 mln i ograniczenia liczby piłkarzy z jednego zespołu) z prawdziwych zawodników, których kluby grają mecze w takich rozgrywkach jak Liga Mistrzów, Premier League, Bundesliga, Primera Division, Serie A czy Ligue 1. Wybór piłkarzy w każdej kolejce jest tylko spośród 6 najciekawiej zapowiadających się meczów! Oprócz tego wybiera się podstawową 11, ustawienie drużyny i jej kapitana, który punktuje podwójnie.

  Następnie odbywają się prawdziwe mecze, a "Twoi" piłkarze zdobywają dla Ciebie punkty zgodnie z zasadami punktacji. I na tym polega największa frajda gry! Możesz wygrywać w klasyfikacjach drużyn, managerów (gdzie liczy się dorobek wszystkich Twoich piłkarzy w drużynie, łącznie z ławką rezerwowych), rywalizować w ligach prywatnych czy zdobywać punkty dla swojego ulubionego klubu piłkarskiego, a nawet własnego kraju!

  Fantasy Top Football to gwarancja piłkarskich emocji na najwyższym poziomie!

  Powrót do góry!

 5. Co mogę wygrać?
 6. Za najwyższe miejsca w grze przewidziane są nagrody pieniężne! Nagrody zdobywają najlepsze drużyny w licznych klasyfikacjach, najlepszy manager czy też liga prywatna. Szczegółowy wykaz nagród znajduje się tutaj. Dołącz do gry i wygrywaj, rejestrując się pod tym linkiem!

  Powrót do góry!

 7. Czy gra jest darmowa?
 8. Tak! W grze Fantasy Top Football za nic się nie płaci! Nie ma żadnych SMS-ów, ani innego typu opłat! Rejestracja w serwisie, zakładanie drużyn, zarządzanie nimi – to wszystko jest u nas całkowicie za darmo!

  Darmowa jest także rywalizacja o nagrody w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji managerów i klasyfikacji lig prywatnych – a ponieważ gra nie posiada żadnych metod podnoszenia swoich szans w rywalizacji (tzw. „sponsorów”), każdy uczestnik ma równe szanse na wygraną! Zarejestruj się i wygrywaj nagrody!

  Powrót do góry!

 9. Czy jest to pierwsza edycja projektu?
 10. Projekt Fantasy Top Football zadebiutował podczas rozgrywek Euro 2016 pod nazwą Fantasy Piłkarzyki EURO. W ciągu pierwszych 10 dni gracze założyli blisko 3000 drużyn, a w trakcie całego turnieju zbudowano 28 951 punktujących składów! W szczytowym okresie konkursu strona miała ponad 150 tysięcy wyświetleń dziennie!

  Pozytywne opinie na temat rozgrywki zmobilizowały nas do jeszcze cięższej pracy na rzecz rozwoju projektu. W związku z tym, w sierpniu 2016, wystartowaliśmy w nowej odsłonie i w niespotykanej dotąd formule dla polskich gier Fantasy, gdzie wybierało się do jednej drużyny piłkarzy z ligi angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej oraz polskiej!

  Nie zabrakło nas również w czerwcu 2017 roku, gdy w Polsce odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21. Z tej okazji nasz serwis gościł menedżerów z całego świata, zyskując uznanie w oczach wymagającego grona fanów Fantasy Premier League. To był znak, że kolejna edycja jest tylko kwestią czasu. W ten oto sposób, po kilku tygodniach wytężonej pracy, uruchamiamy Fantasy Top Football i zapraszamy do wspólnej, międzynarodowej zabawy!

  Powrót do góry!

 11. Dlaczego Fantasy Piłkarzyki, skoro jest tyle podobnych gier?
 12. W swoim tytule stawiamy przede wszystkim na dynamikę rywalizacji, wygodę użytkownika oraz niespotykaną nigdzie wcześniej formułę gry! Fantasy Piłkarzyki to nie jest kolejna kopia znanych dotąd Fantasy – nasze Piłkarzyki mają być przejrzyste, komfortowe i przede wszystkim żywe!

  Unikalna formuła gry

  Interesujesz się piłką, oglądasz najciekawsze mecze weekendu, ale zawsze brakowało Ci pewnego dreszczyku emocji? A może jesteś po prostu fanem piłkarskich konkursów Fantasy? Od teraz możesz mieć w swoich szeregach wybranych piłkarzy z ligi angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej oraz francuskiej i żyć każdym meczem razem z nimi!

  Połączenie w jednej rozgrywce Ligi Mistrzów, Premier League, Primera Division, Bundesligi, Serie A oraz Ligue 1 to nowość na rynku i unikat na skalę europejską!

  Dynamiczne przeliczanie punktów

  U nas nie czekacie do zakończenia spotkań na przeliczenie wszystkich punktów – nasze klasyfikacje zmieniają się przy pierwszym gwizdku, żółtej kartce w 12. minucie czy zmianie zawodnika w doliczonym czasie gry, a Wy już po chwili możecie zobaczyć, jak dane wydarzenie boiskowe wpłynęło na Wasze zdobycze punktowe i miejsca w klasyfikacjach.

  Responsywność i mobilność

  Nasze Fantasy zostało (w 2016 roku) pierwszą w Polsce w pełni responsywną grą w swojej kategorii. Nie tylko sprawdza się doskonale na wszystkich rozdzielczościach, ale też jest wygodna i intuicyjna na smartfonach oraz tabletach. Ustawienie składu przez urządzenie mobilne jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste!

  Powrót do góry!

 13. Dlaczego co kolejkę muszę układać nowy skład?
 14. Formuła gry zakłada, że co kolejkę grają różne drużyny, więc tym samym różni zawodnicy. Wielu zawodników, których ma się w danej kolejce, z założenia nie zagra w kolejkach następnych. Aby oszczędzić graczom czasu na sprzedawanie piłkarzy, każdy kolejny skład jest pusty - trzeba go skompletować od nowa. To daje gwarancję, że piłkarze, których się wybierze do składu, mają szansę zapunktować w kolejce.

  Powrót do góry!

 15. Czy istnieje jakaś prowizja za transfery?
 16. Nie. Co kolejkę skład buduje się od nowa, więc nie ma tutaj mowy o operacjach kupno-sprzedaży. Taka sama sytuacja jest, gdy już po zatwierdzeniu składu chcemy dokonać zmian - możemy śmiało to robić, ponieważ nie ma żadnych ujemnych punktów za transfery w składzie.

  Powrót do góry!


 17. Czy mogę brać udział w grze będąc niepełnoletnim?
 18. Jak najbardziej! Miej jednak na uwadze, że w przypadku wygranej będziesz musiał okazać nam zgodę na udział w konkursie od opiekuna prawnego, który odbierze nagrodę w Twoim imieniu.

  Powrót do góry!

 19. Na co wpływa wybór mojego ulubionego zespołu?
 20. Będziesz brał udział w zbieraniu punktów dla ulubionego zespołu w klasyfikacji fanów oraz – jednoznacznie – będziesz brał udział w wewnętrznej rywalizacji managerów wybranego zespołu. Ponadto, informacja o zespole, któremu kibicujesz, będzie wyświetlała się publicznie w grze (np. w klasyfikacjach).

  Powrót do góry!

 21. Na czym polega klasyfikacja fanów?
 22. Klasyfikacja fanów to rywalizacja między ulubionymi klubami managerów. Na liczbę punktów wybranego klubu w kolejce w tej klasyfikacji ma wpływ wynik dziesięciu (10) najlepszych drużyn w kolejce, kibicujących danemu klubowi. Wynik generalny, to suma wyników punktowych we wszystkich kolejkach.

  Powrót do góry!

 23. Na czym polega klasyfikacja managerów?
 24. Nowość! Na wynik w klasyfikacji managerów ma wpływ suma punktów wszystkich 15 piłkarzy w drużynie, dodając do tego kapitana. Wzrasta więc znaczenie rezerwowych w grze!

  Powrót do góry!

 25. Jak zmienić ustawienie drużyny?
 26. Chcąc zmienić ustawienie drużyny, należy operować strzałkami znajdującymi się przy piłkarzach - w ten sposób można przesunąć piłkarza z boiska do rezerwy (i na odwrót). Ustawienie drużyny zmienia się w zależności od tego, których piłkarzy wystawisz w podstawowej „11”. Jeśli masz ustawienie 4-4-2 i za obrońcę wystawisz pomocnika, zmieni się ono na 3-5-2. Pamiętaj jedynie, że w jedenastoosobowym składzie musi być minimum 1 bramkarz, 3 obrońców, 2 pomocników i 1 napastnik.

  Powrót do góry!

 27. Ułożyłem skład drużyny na kolejkę, ale w prawym górnym rogu data jest oznaczona na czerwono. Co to oznacza?
 28. Czerwony kolor daty oznacza, że ułożyłeś skład, a następnie dokonałeś w nim zmian, których już nie potwierdziłeś. W przypadku niepotwierdzenia tych zmian przed rozpoczęciem wskazanej kolejki, drużyna będzie punktować według ustawień z ostatniego kliknięcia przycisku „Zatwierdź zmiany”.

  Powrót do góry!

 29. Czy mogę jakoś zwiększyć swój budżet transferowy?
 30. Nie. W przeciwieństwie do innych gier, u nas nie ma żadnych płatnych (ani bezpłatnych) „sponsorów”, którzy mogą podnieść Twój budżet. Wszyscy gramy na równych zasadach!

  Wysokość budżetu na każdą kolejkę można sprawdzić w wykazie kolejek.

  Powrót do góry!

 31. Piłkarz, którego mam w składzie, zmienił barwy klubowe. Czy zapunktuje w mojej drużynie?
 32. Piłkarz nie zapunktuje dla Twojej drużyny. Dany piłkarz jest bezpośrednio związany ze statystykami swojego (starego) klubu. Jeśli w nim już nie zagra, to dla niego nie zapunktuje. Takiemu piłkarzowi zmieniamy (jako organizatorzy) status na "niedostępny" (aby było jasne, że drużynom, które go mają, punktów już nie da) oraz dodajemy do bazy danych tego samego piłkarza już w nowych barwach. I to ten drugi będzie punktował dla swojego klubu (oraz dla graczy). Gdy ma się w drużynie piłkarza w starych barwach klubowych i chce się go (dalej) mieć w swojej drużynie, należy go sprzedać i kupić piłkarza o tym samym imieniu i nazwisku będącego w nowych barwach. Warto wiedzieć, że w takich przypadkach, cena tego samego piłkarza (w różnych klubach) może być różna.

  Powrót do góry!


 33. Jak punktują ligi? Po 2. kolejce liczba punktów mojej ligi nie jest równa sumie punktów jej czołowej dziesiątki.
 34. U nas to tak nie działa! Na łączny wynik ligi składa się suma punktów czołowych dziesięciu drużyn ligi z każdej kolejki. To znaczy, że do punktów TOP 10 drużyn ligi w 1. kolejce dodajemy punkty TOP 10 drużyn ligi w 2. kolejce (a nie po dwóch kolejkach!). I tak dalej.

  Powrót do góry!

 35. Zapisałem się do ligi prywatnej od 2. kolejki. Czy wynik mojej drużyny z 1. kolejki będzie miał wpływ na wynik tej ligi w 1. kolejce?
 36. Nie. Nawet jeśli Twoja drużyna byłaby w TOP 10 tej ligi w 1. kolejce, to jeśli została zapisana do ligi później, nie podniesie już jej wyniku z zakończonej kolejki. Innymi słowy, zapisy nie działają wstecz – zapisując się do ligi od danej kolejki, pracujesz na jej dorobek od tego momentu. Warto zebrać do swojej ligi jak najwięcej zespołów jeszcze przed startem konkursu, aby mieć mocny start, ale też rekrutować kolejne drużyny już w trakcie jego trwania – nigdy nie wiesz, kto w danej kolejce może podnieść wynik Twojej ligi!

  Powrót do góry!

 37. Czy mogę zmienić kod dostępu do swojej ligi prywatnej?
 38. Na razie nie przewidujemy takiej opcji – kod wygenerowany przy założeniu ligi jest ostateczny. Jeśli koniecznie chciałbyś zmienić kod do swojej ligi, skontaktuj się z nami.

  Powrót do góry!

 39. Moja drużyna nie dostała żadnych punktów!
 40. Możliwe, że zapomniałeś ułożyć skład na kolejkę (lub w ostateczności: zapomniałeś go potwierdzić). Na każdą kolejkę wybiera się nowy skład.

  To, czy składy Twoich drużyn na daną kolejkę są zatwierdzone, możesz zobaczyć w tabelce w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli nie widnieje tam informacja "Pusty skład", to nie ma się czego obawiać - na pewno będą punkty!

  Powrót do góry!

 41. Moja drużyna ma za mało punktów!
 42. Cierpliwości. Choć aktualizujemy punkty piłkarzy na bieżąco, różne przypadki mogą spowodować, że podliczenie tego czy innego wydarzenia może potrwać kilka bądź kilkanaście minut. Ostateczne przeliczenie punktów ma miejsce, gdy status kolejki jest ustawiony na "Przeliczona. Zamknięta". Status trwającej kolejki możesz sprawdzić w terminarzu z lewej strony ekranu oraz w wykazie kolejek.

  Powrót do góry!

 43. Gdy wchodzę w „Widok składów”, widzę tylko nazwy swoich drużyn i hasła „Rezerwowi”, ale żadnych piłkarzy.
 44. Prawdopodobnie masz włączoną wtyczkę AdBlock – po jej wyłączeniu wszystko powinno wrócić do normy. Ewentualnie nie ustawiłeś żadnego składu na najbliższą kolejkę.

  Powrót do góry!

 45. Mam inne pytanie dotyczące gry. Gdzie mogę je zadać?
 46. Sprawdź zakładkę Kontakt. Wcześniej upewnij się jednak, że odpowiedzi nie ma w Zasadach gry lub Regulaminie.

  Powrót do góry!